Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Lazúry na drevo

Drevo je živý organizmus aj potom, keď mu pridáme úžitkovú hodnotu. Pod vplyvom vlhka a teplotných zmien sa rozličné druhy dreva viac alebo menej rozpínajú alebo sťahujú. Ultrafialové lúče rozkladajú lignín v dreve, ktoré je potom sivé, drsné a suché. Napáda ho drevokazný hmyz a rastlinné mikroorganizmy, spomedzi ktorých je v našom prostredí najnebezpečnejšia drevokazná huba, hnedá práchnivosť a modrá pleseň. Neošetrené drevo starne a stráca kvalitatívnu aj estetickú hodnotu. Správny výber náterového prostriedku má preto zásadný význam. Najmä drevo v exteriéroch treba ošetriť nátermi s dostatočnou elasticitou, ktorá zabezpečí drevu dýchanie a zároveň poskytuje ochranu pred poveternostnými a biologickými vplyvmi.


Tenkovrstvé lazúry

V našej predajni nájdete: Slovlux, Chemolux, Luxol, Bori, Xyladecor Standard, Xyladecor Classic, Karbolineum, Olejová lazúra O1020.

Luxol Originál

Tenkovrstvá lazúra na dekoratívne nátery na drevo s ochranou proti poveternostným vplyvom a UV žiareniu. Nová receptúra má vylepšené vlastnosti, napr. zvýšenú vodovzdornosť, vysokú priľnavosť ďalšieho náteru, mechanickú odolnosť ako aj hlbokú penetráciu. Vďaka novej krémovej konzistencii sa lepšie rozotiera a jednoducho aplikuje. Lazúra vyniká stálym farebným odtieňom s matným saténovým vzhľadom. Náter neobmedzuje dýchanie dreva a vďaka zníženému obsahu VOC je tiež šetrnejší k životnému prostrediu. Tenkovrstvá lazúra Luxol Originál je vhodná na nátery všetkých stavebných súčastí alebo drevených konštrukcií ako sú ploty, dvere, pergoly, záhradný nábytok, obklady domov, okenice, chaty, chalupy a iné drevené konštrukcie v exteriéri. Lazúra je vhodná aj na natieranie v interiéri, má minimálny zápach a rýchlejšie schne.

Xyladecor Standard

Dekoračná tenkovrstvá lazúra na rozpúšťadlovej báze pre použitie v interiéri aj exteriéri. Krémová konzistencia produktu uľahčuje aplikáciu, lepšie sa rozotiera a viac penetruje do dreva. Náter nepraská a nelúpe sa. Výrobok je šetrnejší k životnému prostrediu. Vytvára mikroporézny saténový povrch, ktorý chráni proti UV žiareniu a nepriazňam počasie. Zvýrazňuje štruktúru dreva. Je určený pre všetky drevené povrchy, ako sú obklady domov, chaty, altánky, pergoly, ploty, balkóny, okná, dvere a iné drevené povrchy.

Olejová lazúra O1020

Určená k penetračným jednovrstvým lazurovacím náterom dreva pre exteriérové aj interiérové použitie.O 1020 je určená predovšetkým pre drevené plochy a konštrukčné prvky drevených stavieb ako sú domy, zruby, chaty pergoly, ploty vo vonkajšom prostredí s priamim vplyvom poveternosti. Poskytuje drevu vysokú a hĺbkovu ochranu proti poveternosti a UV žiareniu, len v jednom nátere.

 

Lakové lazúry

V našej predajni nájdete: Belinka, Bori, Bori H2O, Slovlux, Chemolux, Xyladecor Oversol, Xyladecor Tinova.

Belinka

Výnimočne stála hrubovrstvová lazúra, určená na ochranu dreva v náročnejších poveternostných podmienkach. Obsahuje UV filtre, absorbéry a lapače voľných radikálov. Vhodná je na všetky druhy dreva, zvlášt na rozmerovo stabilné drevo (napr. okná a dvere). Konečný vzhľad je lesklý. Obsahuje alkydové živice, svetlostále pigmenty a pigmenty vplyvom počasia, UV filtre, vosky a nearomatické rozpúšťadlá.

Xyladecor Oversol

Unikátna hrubovrstvá lazúra na rozpúšťadlovej báze pre použitie v exteriéri. Vďaka svojej tixotropnej konzistencii nesteká a uľahčuje aplikáciu. Vytvára silný, elegantne polomatný film na povrchu dreva.Určený pre vonkajšie drevené povrchy ako sú okná, dvere, balkóny, drevené obklady a podhľady, pergoly a iné drevené povrchy. Chráni drevo pred poveternostnými vplyvmi a UV žiarením.


Lazúry na terasu

Xyladecor Terrace

Ochranná tenkovrstvá lazúra na rozpúšťadlovej báze, špeciálne vyrobená pre ochranu vonkajších drevených podláh. Krémová konzistencia produktu uľahčuje aplikáciu a lepšie sa roztiera. Prvá vrstva vniká do štruktúry dreva a impregnuje, čím zaisťuje dlhobodú ochranu pred poveternostnými vplyvmi. Druhá vrtsva zanecháva na povrchu protišmykový film v podobe mikrogranulí. Výrobok je šetrnejší k životnému prostrediu. Vytvára mikroporézny saténový povrch, ktorý chráni proti UV žiareniu a nepriaznivým vplyvom počasia. Výrobek je vhodný na vonkajšie podlahy vyrobené z tlakovo impregnovaného dreva, tvrdého dreva alebo už dreva ošetreného impregnačným prostriedkom. Povrchová úprava: matná s protišmykovým filmom.


Impregnácie na drevo

Krovsan Profi

Extra silný prípravok s okamžitým likvidačným a preventívnym účinkom na ochranu dreva.

Profesionálna ochrana dreva:

  • pred drevokazným hmyzom (insekticídna funkcia)
  • pred drevokaznými hubami (fungicídna funkcia)

Nielen krovy, ale mnohé ďaľšie drevené výrobky ako je plot, záhradný nábytok, altán, pergola, drevená podlaha, obklad, strop, okno, či dvere, možno chrániť a predlžovať ich životnosť Chemické zloženie na báze diaminu, propiconazolu a cypermetrínu obsahuje prísady, ktoré umožňujú skvelé hĺbkové vniknutie a rozptýlenie sa v dreve. Prípravok je vodouriediteľný ale zato vodeodolný. Po zaschnutí je možný bezpečný styk človeka s drevom, preto je vhodný i na použitie v obytných priestoroch.

Okrem tohto výrobku u nás v ponuke nájdete: Bochemit Hobby, Bochemit Optimal, Xylamon HP.


 

webygroup

dnes je: 21.9.2019

meniny má: Matúš

podrobný kalendár


491364

Úvodná stránka